Футбольні м'ячі
Для купівлі або консультації телефонуйте або залиште повідомлення за номерами:
0984248634 Київстар (Є Viber)
0730933708 Life (Є Telegram)
Менеджер з продажу Сергій
Доставка:
Нова Пошта
Justin
Самовивіз Кривий Ріг
Способи оплати:
Готівковий розрахунок, Безготівковий розрахунок
Замовлення до 1000 грн. по повній передоплаті.
Встигніть придбати за приємною ціною.
*Характеристики, колірна гамма, упаковка і комплектація товару можуть змінюватися виробником без повідомлення.
Футбольні м'ячі: які вони бувають і який краще вибрати?
Футбол – це, мабуть, найпопулярніша спортивна гра у всьому світі. Вона не тільки видовищна, але і найбільш проста в плані організації. Щоб поганяти м'яч, достатньо його мати. Напевно, тому футбольний м'яч є одним з найбільш продаваних спортивних снарядів. Однак в останні роки цей інвентар зазнав безліч удосконалень, і зараз його вибір не настільки очевидний, як може здатися на перший погляд.
Що варто знати, перш ніж купити футбольний м'яч в Україні?
Вибираючи м'яч, слід врахувати умови, в яких ним найчастіше планують грати, а також рівень підготовки футболістів і їх вік. Футбольні м'ячі поділяються з точки зору їх призначення, розміру та технології виготовлення.
Класифікація м'ячів в залежності від їх призначення
Професійні – високоякісні вироби для гри на будь якому покритті. Мають відповідну сертифікацію, відповідають стандартам FIFA (Approved, Inspected), призначені для матчів високого рівня.
Матчеві – за якістю не поступаються професійним. Відповідають стандартам IMS (International Matchball Standard), підходять для футбольних матчів будь-якого рівня. Дешевше професійних відсотків на двадцять.
Тренувальні – найбільш поширена версія. Використовується для щоденних тренувань і в різних варіантах дворового футболу на різних покриттях (наприклад, «для асфальту»).
Для футзалу (міні-футболу) – від класичних футбольних м'ячів відрізняються меншою вагою й обсягом, характеризуються низьким відскоком.
Призначення також прямо впливає на те, скільки коштує футбольний м'яч. Так, тренувальні значно дешевше професійних, в ціну яких включена оплата сертифікації міжнародною федерацією футболу.
Розміри футбольного м'яча
Футбольні м'ячі мають п'ять розмірів і відповідне позначення (1 – 5). М'ячі 1 і 2 розміру для гри практично не використовуються, як правило, це сувенірні вироби, використовувані в рекламних цілях чи іграшки для малюків до 4 років. Безпосередньо для гри у футбол використовується інвентар наступних розмірів:
- 5 розмір – має довжину окружності 68 – 70 см і вага 415 – 450 г, призначений для дорослих гравців, використовується на всіх офіційних змаганнях;
- 4 розмір – (62 – 64 см, 400 – 440 г) призначений для гри у футзал (міні-футбол) і для любителів футболу до 12 років;
- 3 розмір – (57 – 61 см, 320 – 340 г) для самих маленьких футболістів віком до 8 років.
такий поділ – не звичайна примха. Не вибирайте м'яч для дитини «на виріст» – більш важкий м'яч може травмувати незміцнілі суглоби.
Пристрій м'яча
Класичний футбольний м'яч складається з трьох елементів – покришки, підкладки та камери.
Традиційна покришка – зшита з 12 пентагональных і 20 гексагональних панелей. Втім, зараз можна зустріти м'ячі, зшиті з панелей у вигляді неправильних багатокутників різної форми. Раніше для виготовлення покришки використовували шкіру, і цілком природно було купити шкіряний футбольний м'яч. Однак зараз для поліпшення характеристик м'ячів все частіше застосовують синтетичні матеріали.
В основному це поліуретан (PU) або ПВХ, або обидва матеріалу одночасно – де основним шаром є PU, який покритий ПВХ покриттям. М'ячі, виконані таким чином, найбільш стійкі до стирання. Тому, якщо ви граєте на різних поверхнях – на траві, бетоні, асфальті – це ваш вибір. Така покришка не зникне після пари матчів.
Покришки виготовляють трьома способами:
- Склеювання – найменш міцний метод. Панелі з'єднані разом і приклеєні до підкладці клеєм. Такі вироби найменш довговічні, щоправда, коштують недорого.
- Зшивання – набагато надійніше. Панелі можуть бути зшиті машинним способом або вручну, при цьому ручна зшивання якісніше, але значно дорожче. Якість швів визначає міцність виробу.
- Термічний метод – використовується з 2006 року при виготовленні м'ячів для найважливіших турнірів. Поверхня майже ідеально гладка, а сама покришка характеризується високою міцністю.
Підкладка в кращих м'ячах складається з декількох шарів – трьох, чотирьох. У дешевих – іноді з одного. Це бавовняний або поліефірний текстиль або їх комбінація. У деяких футбольних м'ячах використовується дуже тонкий шар піни, щоб пом'якшити пружність, розташованої усередині камери, тим самим знизивши відскік. Це особливо важливо для гри в футзал.
Камера – виготовлена з латексу або бутилу. Бутилові камери жорсткіше і довше тримають повітря, їх краще використовувати в залі (на асфальті). Для гри на траві краще латексна камера – такі «боли» м'якше і краще тримають траєкторію, але їх доведеться частіше підкачувати.
Теоретично можна будь-яким м'ячем грати на будь-якому покритті. Тим більше що ціна на футбольні м'ячі в Україні досить демократична – цілком пристойний м'яч коштує від 150 гривень. Однак неправильний вибір може знизити термін їх служби і, що важливіше, створити якийсь дискомфорт при грі.